ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH NR 3 BIAŁOSTOCKIEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO – BIOLOGI@ str. 3 21 Temat: Mszak i – rośliny o dominującym gametoficie. Wstawianie obrazów do slajdu. Karty pracy: Wycinanki: Wytnij i sklej do druku. Genialne i darmowe karty pracy dla dzieci o zwierzętach wodnych. Krab, żółw, konik morski, ośmiornica to tylko niektóre z szablonów jakie przygotowaliśmy. Czeka na Ciebie 9 niesamowitych i wzorów do wycięcia i sklejenia. Stwórz papierowe modele wraz z dzieckiem. Zastanawiasz się, jak wykorzystać tę kartę pracy o budowie warstwowej lasu? Ta wspaniała karta pracy przedstawia wszystkie warstwy budowy lasu, wraz z ich krótkimi opisami. Obok znajduje się ramka z przykładami zwierząt mieszkających w lesie. Zadaniem dzieci jest połączenie opisów warstw lasu z odpowiednimi nazwami, a następnie cash. Konspekt zajęć otwartychTemat: Zbieramy grzyby – rozmowa oraz zabawy dydaktyczne w oparciu o wiersz „Grzybobranie” Joanny KuciaryCele ogólne:•Poznanie wybranych gatunków grzybów jadalnych oraz trujących (borowik, kurka, kozak, maślak, rydz, muchomor) – budowa, występowanie•Wdrażanie do uważnego słuchania tekstu, rozumienia i wyciągania wniosków•Wspieranie procesów koncentracji uwagi, rozumienia poleceń nauczyciela•Rozwijanie percepcji wzrokowej – spostrzegawczości i pamięci wzrokowej•Rozwijanie procesów analizy i syntezy słuchowej•Rozwijanie umiejętności przeliczania obiektów, stosowania liczby naturalnej w aspekcie kardynalnym, odtwarzania liczebności zbiorów, •Doskonalenie sprawności manualnej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowejWskaźniki:Dziecko:- Rozpoznaje i nazywa wybrane gatunki grzybów jadalnych i trujących, zna konsekwencje spożycia grzyba trującego- Zapamiętuje polecenia i instrukcje- Używa poprawnych form fleksyjnych- Dokonuje analizy i syntezy sylabowej prostych wyrazów, wyodrębnia głoskę w nagłosie- Posługuje liczebnikami głównymi, tworzy zbiory o podanej mocy- Kreśli znaki literopodobne- Śpiewa i porusza się zgodnie z poleceniem zawartym w zabawie- Wykonuje pracę z zakresu papieroplastyki – wycina i łączy elementy zgodnie z poleceniemMetody:•Podające – instrukcja, pokaz•Poszukujące – rozmowa poszukująca•Ekspresyjne – m. zadań •Praktycznego działania – m. zadań wytwórczychFormy: zbiorowa, zespołowa, indywidualnaŚrodki wspomagające działanie:Zdjęcia wybranych gatunków grzybów wraz z podpisami, naturalny okaz grzyba – koźlarz, koszyk, chustka, emblematy grzybów – borowiki, kozaki, rydze, maślaki, kurki, muchomor, nagranie CD piosenki „Zbieramy grzyby”, kredki, nożyczki, klej, zróżnicowane karty pracy – 5 – latki, 4 – latki, 3 - latkiPrzebieg zajęć: ciszy: dzieci podają sobie w kole koszyk przykryty serwetą w którym znajduje się grzyb jadalny: kozak. Dzieci za pomocą zmysłu węchu i dotyku rozpoznają co znajduje się w po wysłuchaniu wiersza "Grzybobranie” J. KuciaryRaz, dwa, trzy tu borowik stoi,Wyczyścimy, umyjemyI na obiad smacznie tu kurka a tu gąska,Będzie dobra z nich dalej w gęsty las,Grzyby rosną aż po w brzózki i dębiny,Kozaki czerwienią się jak podgrzybek tu prawdziwek,Uzbieramy, ususzymyI na zimę zostawimy. Pytania do wiersza: Jakie grzyby wystąpiły w wierszu? Gdzie rosną grzyby? Dlaczego zbieramy grzyby? Jak przetwarzamy grzyby, aby były gotowe do konsumpcji? tablicy ilustracje grzybów: kurki, borowika, maślaka, kozaka, rydza oraz muchomora (nie wszystkich). Także wyrazy do globalnego czytania, podpisy. Dzieci nazywają oraz opisują wygląd poszczególnych analizy i syntezy sylabowej wyrazów. Wyróżnianie głoski w na temat grzybów: nauczyciel zadaje pytania: Gdzie występują grzyby? Czy dany grzyb jest trujący? Czy jadalny? Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na budowę grzyba. ruchowa "Grzyby do koszyka” dzieci-kosze oraz dzieci-grzyby. Na przerwę w muzyce dzieci-grzyby ustawiają się przy odpowiednim "koszu" w liczbie wskazującej przez daną cyfrę. przy piosence "Zbieramy grzyby”. Dzieci w dużym kole, podczas refrenu tworzą małe przy stolikach: dzieci 5- letnie przyklejają odpowiednią liczbę grzybów do koszyka. Przeliczają grzyby małe i duże, wyznaczają sumę. Następnie wycinają koszyk. Dzieci 4 - letnie wykonują muchomora (praca przestrzenna). Dzieci 3 - letnie doklejają grzyby na karcie pracy, kolorują gości Skip to content Moje kontoKoszyk Grzyby – szlaczkiTomasz Parys2020-03-18T22:13:06+01:00 Zadaniem dziecka jest poprowadzenie linii po śladzie z kropek. Pobieranie PDF-ów jest dostępne dla zalogowanych użytkowników, posiadających aktywny pakiet. Opis grzyb, grzyby, borowik, prawdziwek, podgrzybek, maślak, czubajka kania, koźlarz, pieprznik, kurka, muchomor, las, jesień, drzewo, drzewa, liście, liść, grzybobranie, koszyk, koszyczek, szlaczek, szlaczki, grzyby grafomotoryka karty pracy Tytuł Page load link

grzyby karta pracy przedszkole